More

РАЗГРОМИ ЯМБОЛ ЗА 10-ТА ПОБЕДА В НБЛ

от Пловдив и Региона

Милена е част от екипа на Забелязано в Пловдив като репортер и редактор от края на 2019г.

Пд грабна 10-та победа в – изключително важна в битката за 4-тото място в редовния сезон.

Пловдивският баскетболен тим изигра много силна втора част и разгроми гостуващия Ямбол със 102:77 /22:20, 21:19, 30:22, 29:16/. Отборът на старши треньора Йордан Янков показа, че се намира в отлична форма и отново даде заявка за още по-сериозно присъствие до края на шампионата. Гостите се държаха до почивката, но след това рухнаха.

Двубоят започна равностойно, като в края на първата четвърт Академик взе аванс от 2 точки. До средата на втората преднината на домакините подгони 10 точки след здрава игра в защита, няколко бързи атаки и тройка на Мартин Сотиров. Гостите обаче се върнаха в мача с две тройки на Ерик Макгил и . С тройка на Бачев Академик се оттегли на почивката с 4 точки аванс.

След антракта Академик включи на по-високи обороти и с агресивна и атрактивна игра в защита и атака, отлични изяви на Мартин Сотиров и тройки на Вуцица, Бачев и Титков се откъсна с 12 точки преди решителната четвърта част. Тя започна с поредна точна далечна стрелба, този път на Гуджино. Не бяха изминали и две минути и преднината на домакините надхвърли 20 точки.

Серията от 18:7 до средата на четвъртината окончателно сломи всякакви съпротивителни сили на Ямбол и на практика предреши крайния изход на мача. За домакините не игра американският гард . Капитанът Васил Бачев изригна с 25 точки, отбелязвайки 6 от 15-те тройки за победителите. добави 19, Мартин Сотиров – 14. Уили Атууд бе най-полезен за гостите с 23 точки, Андрей Иванов добави 20, Ерик Макгил – 8.

Йордан Янков, старши треньор на Академик: Много важен мач, радвам се, че го взехме. Второто полувреме се събрахме и го изиграхме страхотно. Да вкараш 102 точки с 8 точки на бърза атака и 5 фаула си е наистина геройство. Това означава, че сме играли страхотно в атака. До почивката допуснахме доста грешки, само в първата четвъртина имахме 8 грешки, което е недопустимо. Предстои и много трудна програма, трябва да издържим физически и психически. Опитваме се да въртим играчите и всеки да играе горе-долу по равно, за да издържим.

, Академик: След почивката ги натиснахме. Като че ли тогава на противника му липсваше енергия, а ние се възползвахме от това и така направихме разликата. Не бяхме уморени от мача в Израел в , а по-скоро от пътуването. Април месец ще бъде труден за нас, но се надявам да се представим добре и на двата фронта. Нямаме приоритети между и НБЛ, всеки мач е еднакво важен.